fbpx

AMARA: DÍTĚ, KŘEST A SVATBA

Křest knihy Amara, který proběhl 10. 10. 2019 v libereckém Knihkupectví a antikvariátu Fryč, byl nejen významnou událostí z hlediska kulturního zážitku, ale také velkým milníkem pro mě samotnou.

Na křest knihy Amara jsem se začala psychicky připravovat už před dvěma a půl lety. Tehdy jsem se s prvními řádky knihy Amara začala sbližovat s myšlenkou, že knihu nejen vydám, ale stane se také součástí knihkupectví. Když pak tedy přišel den D, nebyla jsem ani nervózní, ale překvapivě jsem se na něj velmi těšila a hodlala jsem si ho užít naplno. Nikdy jsem osobně na žádném křtu knihy nebyla. A tak jsem celou organizaci trochu studovala z jiných internetových zdrojů autorů, kteří křtem knihy prošli.

Něco tak fascinujícího… a děje se to mně!

Den před křtem jsem celá natěšená vlétla do Makra a skoupila několik lahví šampaňského, drobné občerstvení a spoustu drobných věcí okolo, jako párátka, skleničky, papírové talířky atp. Vzhledem k mé více jak 3leté praxi v cateringu jsem se s podobnými akcemi už setkala a byla jsem součástí jejich příprav, nebylo to proto pro mě tak složité.

Ten večer začali do sálu proudit lidi a já nenápadně zmizela do zákulisí, abych se stihla převléknout a rozdýchat celé to dění. Dataprojektor byl připravený, repráky hučely, profesionální kameraman – můj taťka – měl veškerou techniku, světla a stativy nastavené. Terez – kmotra Amary – vítala hosty welcome drinkem – skleničkou šampaňského. Vstoupila jsem a všichni tleskali. I přesto, že jsem tam kráčela sama, byl to pro mne svatební průvod a ten pocit jednoty se všemi, více jak 40 lidmi, kteří mne přišli podpořit, mi potvrdil, že už v tom nejsem sama. Ač si před dataprojektor stoupám sama na svých podpadcích lakýrek.

 

Nepopsatelný pocit

Stála jsem tam a mluvila. Byl to zvláštní pocit. Neměla jsem ani trému, ani jsem nebyla nervózní, nepřemýšlela jsem nad tím, co řeknu. Slova skrze mne proudila a já je jen předávala. Vyprávěla jsem svůj příběh. A pak také příběh knihy. Všichni zúčastnění tiše naslouchali, byli ponořeni v představách, v myšlenkách, v přítomném okamžiku. V tu chvíli vznikla velmi speciální atmosféra, na kterou nikdy nezapomenu, protože jsem ji nikdy nezažila. Bylo to poprvé, co jsem mluvila k lidem, a oni mne naplno poslouchali.

Když jsem pak do éteru vpustila oficiální trailer k mé knize, který vznikl za pomoci celé mé rodiny a dvou mých přátel, skápla slza. A přiznám se, že nejen v publiku, ale i já šla s kůží na trh. Po rozsvícení světel, když jsem si utírala slzy z obličeje a přiznala jsem, že jsem dojatá, jsem si uvědomila, jak moc je i pro mne příběh této knihy silný a že jsem teď skutečně připravena ho předávat světu.

V rámci křtu jsem také pustila pár nahrávek z audioknihy, kdy právě této knize propůjčila svůj hlas moje maminka
a průvodkyně osobním rozvojem, Lenka Fuentes.
Díky svému magickému umění meditace a prací s hlasem dokáže zázraky.

 

Knihu jsme pokřtily s kmotrou a úžasnou ženou, Terezkou Boškovou, která svou prací s ženami pomáhá zlepšovat jejich životy v každodenním světě skrze jednoduché, ale transformační rituály. Po křtu byla možnost zakoupení knihy a byla jsem dojatá, jak velká fronta se vytvořila na mé první autogramiádě.

Hosté měli možnost občerstvení, a to nejen ve formě brambůrek a slaných tyčinek, ale zejména variaci domácích jednohubek, které s láskou připravily mé dvě úžasné babičky.

Když jsem pak přijela večer domů, vnímala jsem krásný a pozitivní pocit změny. Přirovnala bych to k pocitu, „že jsem se vdala“. Něco velkého se změnilo a už to nejde vrátit zpět. Něco pozitivního se změnilo a mně se ten pocit moc líbí a děkuji za něj.

 

Ještě jednou Děkuji!

Tímto bych opravdu chtěla poděkovat celé mé rodině a všem, kteří mi pomáhali nejen s křtem a veškerou prací a organizací okolo, ale i vám všem, kteří jste přišli. Opravdu to pro mne moc znamená a jsem vděčná, že právě vy jste se stali součástí mého příběhu. Velmi vděčím i mé úžasné fotografce, Romče Borovičkové, která tuto velkou akci zdokumentovala a vystihla nádherné emoce všech zúčastněných. A také mému tatínkovi, Janu Markovičovi, který celý křest natočil se svou profesionální kamerou. Záznam z křtu bude již brzy k dispozici a budu vás o něm informovat. Děkuji také panu Fryčovi za pomoc a za možnost uspořádat křest právě v jeho knihkupectví.

 

Miminko jménem Amara je na světě. Děkuji.