fbpx
20190525_1545512d

O KLARIS

Vždy jsem milovala nejen tanec, ale i cestování, studium jazyků, studium britské historie, psaní příběhů a osobní rozvoj. Tvořím si život tak, jak si ho představuji a žiji celým svým srdcem.

Když jsem v roce 2015 dokončila studium jazyků na Technické univerzitě v Liberci, rozhodla jsem se splnit si svůj dávný sen – přestěhovat se do Anglie. Tento moment mi otevřel obrovské možnosti, které jsem do té doby neviděla. Nejen, že jsem měla možnost získat prestižní pracovní pozice, ale také jsem získala svobodu a možnost cestovat. Po roce v Anglii jsem na měsíc odjela tančit do Indie, poté jsem rok žila a pracovala na dvou zámořských lodích, první se plavila po Středomoří, druhá pak na Antarktidě. V roce 2018 jsem měla možnost žít několik měsíců v Itálii.

Po návratu do Čech a ujasnění si svých priorit jsem se naplno začala věnovat tanci a psaní, a také dokončení své první tištěné knihy. Na začátku léta 2019 jsem se opět vrátila do mé milované Anglie, kde se cítím jako doma.

Svůj životní příběh se snažím předat nejen ve svých knihách, e-knihách, či své uzavřené motivační facebookové skupině pro ženy, kam i vy můžete vstoupit, ale také skrze svá videa a vlogy na YouTube.

Klaris v číslech

10+

let spisovatelské praxe

5

publikovaných e-knih

2

knihy v angličtně

700+

spokojených zákazníků

Miluji tanec – břišní tanec a zumbu

Od roku 2007 se věnuji břišnímu tanci, a od roku 2010 profesionálně s taneční skupinou Mona Gang z Liberce. V roce 2016 jsem objevila kouzlo zumby, když jsem začala navštěvovat lekce úžasné lektorky Sherryn Watkins v Brightonu. Brzy na to jsem si v Londýně udělala instruktorský kurz a od roku 2019 se zumbě věnuji naplno. Jak s břišními tanci, tak se zumbou jsem měla možnost vystupovat, tančit a učit v ČR, Chorvatsku, Anglii, Indii, Bulharsku, Mallorce a Itálii.

Co říkám o zumbě?

Zumba je prostě energie, kterou musíš zažít! Zumba je být sám sebou a naplno si to užívat! Zumba rozhodně není jen cvičení a spalování kalorií. Není to aerobic, ani posilování. Zumba je především party, energie, úžasná energie, která se šíří ve skupině mezi instruktorem a účastníky kurzu! Zumba je pozitivní přístup k životu, pokora a vděčnost. Zumba jsou úsměvy a láska.

Zumba je prostě energie, kterou musíš zažít! Zumba je být sám sebou a naplno si to užívat!

Cestování jako forma inspirace?

Cestování pro mne vždy bylo životním stylem. Začalo to dovolenými s rodiči, tyto dovolené jsem vždy prožívala velmi intenzivně a úžasné emoční a vizuální vzpomínky mi zůstaly dodnes. Již v 15 letech jsem chodila na brigádu, kdy jsem většinu peněz vždy investovala do cest. Měla jsem tak možnost několikrát navštívit Anglii, kterou z celého srdce miluji, Mallorku, Bali, Turecko a mnoho dalších zemí.

Ve svých 21 jsem přerušila studium a odjela jsem pracovat na půl roku na Mallorku, kde jsem se naučila španělsky. Celý pobyt mě neskutečně nadchnul a já se rozhodla, že se po skončení magisterského studia přestěhuji do Anglie. Bylo mi 25, když jsem se přestěhovala. To jsem ještě netušila, že tento krok naprosto předčí má očekávání.

Vždy, když cestuji, mám čas sama pro sebe, organizuji si výlety a cesty, mám pocit, že žiji naplno. Je to jedna z těch věcí, které mě neskutečně nabíjejí a díky kterým mi chodí nápady na tvoření něčeho nového. Vše je to o zážitcích, setkávání se s lidmi, poznávání nových kultur a odlišností, ochutnávání místních specialit, hovorech v cizích jazycích, o hudbě, o pracovních možnostech a finančním toku, o sdílení a šíření pozitivní energie. To mě baví a s hrdostí můžu říct: Miluji svůj život a děkuji!

Začni a důvěřuj si! 

Knihy, papír a tužky za všech okolností

Kromě tance a cestování jsem vždy milovala psaní příběhů. Už na druhém stupni jsem milovala slohové práce. Ve 13 letech jsem poté napsala první knižní příběh pro dívky. Svoji představivost, inspirace a životní události jsem pak následně využívala nejen v novinářské praxi, škole, ale i ve volném čase v rámci psaní článků na blog. Postupem času mi velmi pomáhalo psát si svůj příběh do deníku. Vždy jsem snila o tom, že napíšu opravdovou knihu. Můj životní příběh se stal inspirací k napsání mého prvního románu AMARA. Vše, co jsem za léta od svých 18 let zažila, mi přišlo důležité, ale dlouho jsem hledala, jak to vše světu předat. Jednoho lednového rána jsem se probudila ve 3.00 plná inspirace, otevřela jsem notebook a prvních 8 stránek knihy bylo na světě. A tak to vše začalo…
Prošla jsem si dlouhou, náročnou a několikaletou cestu, abych vám mohla předat myšlenky, techniky a příběh, který je teď ve vašich rukou. Věřím, že tato kniha je právě tou, která vám může přinést inspiraci a aha momenty do vašeho života nebo i osobního rozvoje.