fbpx

OBZOR JAKO NOVÉ ZAČÁTKY

Strach vykročit za obzorem někdy spoustu lidí úplně zabrzdí, a oni nikdy nevykročí. Co se ale skrývá za tím tajemným obzorem?

2002 – Koupu se v azurovém moři na jihu Francie. Pozoruji vlnky, dívám se za obzor. Obdivuji nekonečnost moře. Je mi 12.

2006 – Slunce zapadá za moře, ach‘ Jaká nádhera, tady v Amalfi, na jihu Itálie‘ Obdivuji ten nikdy nekončící obzor‘ Chci vidět víc. Je mi 16.

2008 – Odjíždím autobusem přes hranice Velké Británie, sleduji obzor, který mě vrací do vzpomínek na tuto úžasnou zemi, ze které zase musím odejít. Se slzami v očích si slibuji, že se sem brzy vrátím. Je mi 18.

Turecko, Bali, Anglie, Egypt, zas a znova sleduji obzor, fascinuje mě jeho nekonečnost.

2016 – Běžíme závod lesem, přes louky, je to maraton, tam za obzorem už bude cílová rovinka! Jsem šťastná, vrátila jsem se. Jsem v mém milovaném Brightou, Velké Británii, žiju tu, je mi 26.

2017 – Snad nikdy jsem nemilovala moře tak jako teď, když žiju na lodi! Vždy odplouváme z přístavu, každý večer, abychom vyšli vstříc širému moři s ještě širším obzorem. Je léto, jsme ve Středomoří, je mi 27 a jsem námořník.

O pár měsíců později téhož roku stojím na palubě jiné lodi, už několik dní přeplouváme Tichý oceán směrem do Jižní Ameriky. Nekonečný obzor vidíme týden a ještě 1 týden o pevninu nezavadíme. Přeplouváme oceán, pravděpodobně jsme nad nejhlubšími místy na celé planetě. Kolem dokola jen širé moře… a obzor, nové začátky, … už brzy. Bojím se, ale důvěřuji, že jsem se ve svých krocích rozhodla správně. Tehdy jsem si nebyla jistá, ale očekávala jsem to nejlepší. To také přišlo, a pak zase řada změn.

2019 – Sedím ve vlaku na Liberec, je červen, blíží se den mých 29 narozenin a já fascinovaně sleduji obzor ubíhající krajiny. Nechávám se unášet vůní lesa, přírody, hnojiva, dýmu a hořícího klestí, je krásný letní večer v Čechách. Jeden z těch nádherných letních dní, kdy se vracíte do dětství. Jeden z těch letních dní, kvůli kterým se do Čech vždy v létě vracím. Dívám se na obzor a těším se na nové začátky. Už za pár dní… v Brightonu.

DĚKUJI!

Co pociťujete vy, když se díváte na obzor? Co pro vás znamená dívat se do neznáma?