fbpx

CESTOVÁNÍ JAKO FORMA INSPIRACE

Cestování vždy bylo něco, co jsem milovala, zejména když jsem mohla cestovat do jiné země. Vždy jsem se zaměřovala na nová místa, kulturu, lidi… v poslední době však cestování odhalilo svou další stránku.

Minulý rok jsem strávila hodně v zahraničí – Čechy, Mallorca. Myslím ale, že Mallorca pomohla odkrýt novou formu cestování. V září jsem se vydala na tento ostrov na 5 dní (viz článek „Srze srdce nebo rozum?“). Hodně času jsem věnovala sobě, rozjímání, přemýšlení o životě, snění, podnikání, vymýšlení, odpočinku, kreativitě a zejména překonávání strachů. Hodně mě tato cesta v téhle oblasti posunula a zjistila jsem, jak cenný je čas, který můžete strávit sami se sebou.

Na konci prosince jsem se vydala na 21 dní do Indie (viz předchozí články). Tato cesta byla nejen poznávací z hlediska nových zážitků, nové kultury, odlišného světa, ale také transformační. Potýkala jsem se v té době s určitými osobními problémy a musela jsem doslova „utéci“ z místa, kde žiji, abych se v těchto problémech „neutopila“. Musela jsem opět najít sama sebe, oživit sebelásku a sebeúctu, která poprvé po dlouhých letech byla pod bodem mrazu, a rozdmýchat svou ženskou energii. Kromě cestování, odpočinku, jsem každý den pracovala na sobě – učila jsem se meditativním dýchání, jež mi mělo pomáhat od neutišitelných myšlenek, domněnek a vzpomínek, tančila jsem – vymýšlela jsem choreografie – tvořila jsem videa, psala články, cvičila, dávala si osobní výzvy, určitou formu diety a detoxu, chodila na jógu a učila jsem se mít opět otevřené srdce vůči lidem. Díky tomu jsem také poznala velmi zajímavé lidi, kteří se stali mými přáteli (alespoň na dálku). Zpátky jsem se vrátila jako znovuzrozená, zregenerovaná s opět nabytou vnitřní radostí a duševním klidem. Během ledna a začátku února jsem strávila hodně času doma, nebo na cestách do zahraničí. Vždy, když jsem byla sama – během dne či před spaním – začaly mi chodit inspirace, nápady. Zpravidla jsem je hned zrealizovala. Co jsem ale zjistila, bylo to, že jakmile se ocitám na letišti, v letadle či na procházce v novém městě, chodí mi nápady na články, na svůj osobní rozvoj…

Zjistila jsem, že aby mi tato schopnost vydržela, nebo abych ji nějakým způsobem podpořila, musím si dané nápady okamžitě zapsat, i když to jsou jen útržky. Mnohdy se mi nechce, inu psát celý tento článek na papír není nic pro lenochy, ale stojí to za to, a to vidím zpětně i za pár dní. Mysl si již nepamatuje, co jí vlastně přišlo, a bylo by mi líto, kdybych některé věci zapomněla.

Co znamená cestování pro vás? Děje se vám něco podobného? Budu ráda, když se se mnou podělíte o své zkušenosti v diskuzi pod článkem. Děkuji, že věnujete čas mým článkům, vážím si toho.