fbpx

BERETE SI VĚCI OSOBNĚ?

Znáte to, když se potkáte se vztahovačným člověkem? Něco řeknete a on se hned naštve, nebo vaše slova bere jako narážku? Vidím vás, jak otáčíte oči vsloup! Já totiž taky!

Život mě učil… dlouho mě učil, že brát věci, slova a lidi osobně je blbost! Vznikají z toho zbytečná nedorozumění a hádky. Je to těžké, ale je třeba se nad některými věcmi povznést. Největší lekce pro mne asi byla v minulosti. Znám jednoho člověka, který měl takovou povahu, že si vše bral děsně osobně, vše potřeboval vysvětlit, nechápal humor a měl pocit, že ho celý svět chce podrazit, měl zažitý vzorec, že nikomu nevěř, protože tě všichni stejně zradí!… Celkem jsme si s tím člověkem nerozuměli, jelikož já jsem naopak člověk, který se v lidech snaží vidět to dobré a trvá mi, než přijdu na to, že ne každý je jak z pohádky, ale to je zase jiná kapitola.

Každopádně to, že on si bral věci tak extrémně osobně, mi pomohlo uvědomit si, že život máme opravdu je jeden a nemá vůbec žádný smysl ho mrhat tím, že se budu stresovat, co si o mně kdo myslí, co o mě někdy kdo řekl, nebo když udělám chybu a zvaně se ztrapním. No a co? Jsme jen lidi a každý chybujeme a ztrapňujeme se čas od času. Proč to hrotit? Tak se tomu zasmějte, vždyť o nic nejde. Naučte si udělat ze sebe srandu a situaci vzít s humorem. Hrozně se vám uleví. Buďte prostě sami sebou, bez her, překážek. Jste tady a teď a je to fajn. Tak to nehroťte!

Pokud jste udělali chybu, přiznejte si ji a omluvte se, zodpovědně ji přijměte a snažte se ji už neudělat. Stalo se, je to minulost, je to lekce, jak pro vás, tak pro druhou stranu.

Pokud máte nevyjasněné záležitosti, vyjasněte je a pokuste se mít klid, mír a rovnováhu ve vztazích. Pokud jste neodpustili, odpusťte. Pokud někoho máte rádi, řekněte mu to! Pokud si něco přejete, jděte si za tím. Pokud se chcete usmát, udělejte to. Pokud se cítíte spontánně, buďte spontánní. Pokud milujete, milujte celým svým srdcem. Žijte! Vaši životní cestu vám nikdo nemůže vzít ani prošlápnout. Jsou to vaše zkušenosti a vaše zážitky, vaše vztahy a vaše rozhodnutí. Poučte se z nich, vezměte z nich to nejlepší, buďte sami sebou a věřte sami sobě a tomu, co děláte, kam vás vaše cesta vede. Říkají, že vše se děje z nějakého důvodu. Já tomu věřím, a proto věřím a důvěřuji životu! Žijte! Žijte!